Obecnie zabiegi w zakresie chirurgii stomatologicznej są dostępne zarówno w ramach NFZ, jak i w gabinetach i klinikach prywatnych. Gdzie warto się wybrać? Jak rozpoznać dobry gabinet, gdzie zabieg zostanie wykonany fachowo i bezboleśnie?

Kiedy wykonuje się zabiegi chirurgiczne w jamie ustnej?

Termin chirurgii stomatologicznej odnosi się do szeregu zabiegów chirurgicznych prowadzonych w obrębie jamy ustnej. Dotyczą one głównie dziąseł, ale również innych rodzajów tkanek, między innymi śluzówek, wędzidełek.

Istnieje wiele wskazań do wykonania tego typu zabiegów, które dotyczą między innymi:

  • konieczności wyrwania zębów, które nie są prawidłowo położone, na przykład są to zęby zatrzymane
  • uszkodzenia zęba, na przykład jego złamania, co spowodowało, że w dziąśle pozostał jego korzeń
  • nieprawidłowej budowy wędzidełek, w tym wędzidełka pod językiem, przy wardze, policzkach, które mogą powodować problemy ortodontyczne, zaburzenia mowy
  • zmian tworzących się w jamie ustnej, na przykład ropni, zmian nowotworowych
  • konieczności przygotowania jamy ustnej do zabiegów implantologicznych

Oczywiście, to tylko wybrane wskazania do zabiegów, ponieważ również mogą być one prowadzone w innych sytuacjach.

Gdzie skorzystać z chirurgii stomatologicznej?

Zabiegi w ramach chirurgii stomatologicznej są obecnie dostępne w placówkach mających podpisane umowy z NFZ, a także w placówkach prywatnych.

Gdy konieczna jest dobra chirurgia stomatologiczna w Krakowie, w mieście działa obecnie wiele klinik stomatologicznych, które oferują tego typu zabiegi, także z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi dla jeszcze lepszych efektów.

Zabiegi chirurgii stomatologicznej – gdzie warto się udać?

Gdy konieczne jest przeprowadzenie zabiegów w ramach chirurgii stomatologicznej, duże znaczenie ma wybranie właściwej placówki, która będzie mogła je przeprowadzić.

Obecnie wielu pacjentów, nawet jeśli ma wykupione ubezpieczenie zdrowotne, decyduje się na prywatne placówki. Co przemawia za skorzystaniem z usług właśnie w nich?

Przede wszystkim plusem jest krótki czas oczekiwania na wizytę, dlatego też do stomatologa można dostać się wtedy bez długiego czekania. To ważne wtedy, gdy liczy się szybka pomoc, na przykład przy dolegliwościach bólowych.

Także w prywatnych placówkach skorzystać można z leczenia stomatologicznego z użyciem nowoczesnych narzędzi, na przykład urządzeń do zabiegów piezochirurgicznych. W takim wariancie jest też dostępna chirurgia stomatologiczna w Krakowie, dlatego warto wziąć ją pod uwagę przy wyborze stomatologa.

Decydując się na prywatny zabieg, można również na miejscu skorzystać z szeregu dodatkowych procedur, między innymi wykonać badanie RTG – prześwietlenie zębów, przeprowadzić zabiegi implantologiczne lub skorzystać z leczenia ortodontycznego bez konieczności szukania innej placówki.

Adresy, opinie oraz cenniki w prywatnych placówkach stomatologicznych można znaleźć już teraz w internecie, aby porównać dostępne usługi i wybrać sprawdzonego stomatologa specjalizującego się w chirurgii stomatologicznej.