Dzięki nowoczesnej implantologii można poprawić komfort życia wielu pacjentów. Kiedy warto wybrać implanty zębowe?

Implanty stomatologiczne są dzisiaj bardzo popularne i na ich wszczepienie decyduje się wiele osób. W dziedzinie jak implantologia Kraków może zaoferować dostęp do specjalistów, którzy są gotowi do pomocy nawet w skomplikowanych przypadkach. Jak zbudowane są implanty zębowe? Kiedy warto zdecydować się na leczenie implantologiczne? Z jakimi kosztami są one związane?

 

Jak wygląda implant zębowy?

Implanty stosowane w stomatologii składają się z trzech głównych elementów, a dokładnie są to wszczep umieszczany w kości, łącznik oraz proteza, która umieszczana jest na łączniku. Jako proteza mogą być zastosowane koronka zębowa, mostek albo proteza pełna.

 

Obecnie w stomatologii wykorzystuje się różne systemy implantów, co powoduje, że mogą być one dopasowane specjalnie do pacjenta.

 

Również wykorzystuje się różną kolorystykę protez zębowych, dlatego można również nadać im wygląd niemalże identyczny jak naturalnych zębów.

 

Kiedy można zastosować implanty zębowe?

Leczenie implantologiczne ma szerokie zastosowanie i może być ono wykonane z różnych wskazań. Najczęściej decydują się na nie pacjenci, którzy utracili zęby na skutek ich poważnych infekcji próchniczych, ale również urazów.

 

Implanty stomatologiczne mogą być zastosowane w przypadku pojedynczych braków zębowych, ale również w sytuacji, gdy u pacjenta pojawiają się braki mnogie. Co ważne, implantologia Kraków  https://stomatologiaswiatkowska.pl/implanty-zebow-implantologia/ może poradzić sobie również z przypadkami całkowitego bezzębia, gdy pacjent nie ma już żadnych naturalnych zębów.

 

Jednocześnie warto wskazać, że leczenie implantologiczne ma również określone przeciwwskazania. Są one powiązane głównie z dolegliwościami jak cukrzyca, infekcje bakteryjne i wirusowe, zapalenia. Podczas konsultacji implantolog może zbadać pacjenta i wskazać, czy wykorzystanie implantów jest możliwe.

 

Jakie zalety mają implanty stomatologiczne?

Wybór implantów stomatologicznych związany jest z wieloma zaletami. Wśród nich warto wskazać na:

  • Długą trwałość – wszczepy mogą być używane nawet przez kilkadziesiąt lat, a u niektórych pacjentów jest to uzupełnienie na całe życie.
  • Estetyczny wygląd – można uzyskać bardzo atrakcyjny wygląd uśmiechu, a kolor uzupełnień może być dopasowany do naturalnych zębów pacjentów.
  • Brak otarć, ran – mogą być one wywołane przez protezy wyjmowane, natomiast nie występują w przypadku implantów.
  • Brak problemów z jedzeniem – implanty pozwalają na jedzenie różnych produktów, także tych twardszych.
  • Brak problemów z wymową – implanty nie powodują zaburzeń wymowy, więc pacjent może korzystać z nich bardzo komfortowo.

 

Jakie są ceny implantów zębowych?

Implanty zębowe są związane z dość wysokim kosztem, natomiast warto potraktować je również jako rodzaj inwestycji.

 

Zwykle koszty to od około 4 tysięcy złotych do ponad 6 tysięcy złotych za jeden implant stomatologiczny. Przy większych brakach koszty mogą wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wyceny są przygotowywane indywidualnie podczas konsultacji implantologicznej.