Ortopeda jest lekarzem specjalizującym się w prowadzeniu diagnostyki i leczenia dolegliwości narządu ruchu. w jakich sytuacjach należy odwiedzić poradnię ortopedyczną? Czy lepiej udać się do ortopedy na NFZ, czy prywatnie? Ile trzeba będzie czekać na wizytę u tego specjalisty?

Kiedy konieczna jest wizyta u ortopedy?

Wizyta w gabinecie lekarza ortopedy będzie wskazana wtedy, gdy pojawiają się dolegliwości dotykające narządów ruchu, między innymi kończyn górnych i dolnych i kręgosłupa.

Ortopeda zajmuje się przede wszystkim diagnozowaniem oraz leczeniem dolegliwości jak skręcenia, złamania, zwichnięcia, stłuczenia, ale również pomaga on pacjentom doświadczającym innych dolegliwości, na przykład jak wady postawy, wady stóp, osteoporoza, zwyrodnienia.

Ortopeda – na NFZ czy prywatnie?

Gdy potrzebny jest ortopeda w Bielsku, wtedy można udać się do niego zarówno na NFZ, jak i prywatnie. Jaką drogę leczenia warto wybrać?

Ortopeda w ramach NFZ będzie darmowy dla osób, które opłacają regularnie składki na ubezpieczenie zdrowotne lub robią to za nich pracodawcy. Niestety, czas oczekiwania na konsultację w państwowym gabinecie ortopedycznym może być bardzo długi i wynosić od kilku tygodni do kilku miesięcy. W przypadku dolegliwości układu ruchu tak długie czekanie może być niemożliwe.

Wobec tego wielu pacjentów decyduje się obecnie na korzystanie z prywatnych gabinetów lekarskich, gdzie czas oczekiwania na wizytę u specjalisty jest znacznie krótszy. W tym przypadku dostanie się do gabinetu możliwe jest nawet w ciągu paru dni, a czasami nawet jeszcze tego samego dnia.

Tak krótki czas oczekiwania może zapewnić swoim pacjentom między innymi klinikagalena.pl, która specjalizuje się w profesjonalnych usługach medycznych.

Warto pamiętać, że w przypadku nagłych dolegliwości, na przykład złamania albo skręcenia, należy udać się na pogotowie, aby otrzymać jak najszybszą pomoc.

Kiedy warto udać się do ortopedy prywatnie?

Prywatna wizyta u ortopedy wskazana jest przede wszystkim wtedy, gdy nie można czekać na skorzystanie z leczenia państwowego. To właśnie krótki czas oczekiwania jest największym atutem prywatnych wizyt medycznych.

Również prywatne wizyty pozwalają na skorzystanie z nowoczesnego zaplecza w gabinecie ortopedycznym. Prowadzone są w nich zabiegi, które nie są refundowane przez NFZ, ale wyróżniają się bardzo wysoką skutecznością i jednocześnie nie wymagają specjalnej rekonwalescencji.

Wiele gabinetów prywatnych oferuje również szeroką gamę usług w ramach rehabilitacji oraz fizjoterapii różnych dolegliwości ortopedycznych.

Ile kosztuje wizyta prywatna u ortopedy?

Koszty związane z wizytą u ortopedy w prywatnym gabinecie będą najczęściej wynosiły od około 150 do 200 złotych, niemniej jednak w mniejszych miejscowościach często można spotkać się z kosztami na poziomie 100-120 złotych.

Więcej informacji dotyczących prywatnych wizyt w gabinecie ortopedycznym można uzyskać bezpośrednio na stronach internetowych gabinetów lub klinik. Na wizytę można zapisać się obecnie zarówno telefonicznie, jak i internetowo.