Kluczem do zdrowo i pięknie wyglądającej skóry jest odpowiednie oczyszczanie twarzy. Skórę można oczyszczać na sucho bądź na mokro. Istotną sprawą jest przede wszystkim dokładność oraz systematyczność działań. Tylko to przyniesie odpowiednie rezultaty. 

 

Pierwszym krokiem niezbędnym, aby prawidłowo oczyścić twarz jest na pewno zmycie makijażu. Makijaż można zmywać przy pomocy mleczka (które polecane jest dla cery suchej oraz wrażliwej). Zmyj makijaż  przy użyciu płynu micelarnego jeśli masz cerę wrażliwą, normalną bądź tłustą). Zmyć twarz można również olejkiem (nadaje się w zasadzie do każdego rodzaju cery). 

 

Po użyciu któregoś z tych produktów dobrze jest jeszcze zastosować żel oczyszczający który zmyje pozostałości zanieczyszczeń których nie udało się usunąć przy pomocy mleczka, płynu micelarnego  bądź olejku. 

 

Następnym krokiem jest użycie do cery odpowiedniego rodzaju toniku. Niektóre osoby pomijają tonik w swojej pielęgnacji. Jest to błędem ponieważ tonik ma za zadanie wyrównać pH skóry, które zostało naruszone poprzednimi produktami myjącymi. Jest bardzo ważnym produktem w codziennej pielęgnacji skóry. 

 

W ciągu dnia na skórze zbiera się brud, łój, sebum, resztki kosmetyków. Wszystkie te rzeczy zatykają pory przez co mogą nasilać stany zapalne skóry. Mogą pojawiać się zaskórniki oraz wykwity. Jeśli pomimo codziennej systematycznej pielęgnacji, odpowiedniego oczyszczania skóry nadal jest ona problematyczna I pojawiają się na niej niechciane wypryski wówczas można udać się do gabinetu medycyny estetycznej i skorzystać z oferowanych tam zabiegów oczyszczania skóry. Można wykonać oczyszczanie twarzy w Krakowie w Instytucie Bielenda. Tam można skorzystać z zabiegu wodorowego oczyszczania skóry. 

 

Na czym polega zabieg wodorowego oczyszczania skóry? 

 

Zabieg ten wykorzystuje strumień wodny który jest wzbogacony wodorem. Jest on wtłaczany pod ciśnieniem i odprowadzany, dzięki czemu skóra pozostaje sucha. Wodór zwalcza wolne rodniki które są szkodliwe dla skóry. Ponadto oczyszcza pory, usuwa przebarwienia ale również pomaga w leczeniu stanów zapalnych. Świetnie również przeciwdziała pierwszym oznakom starzenia się skóry. Zabieg jest szybki i przyjemny. Jest całkowicie bezbolesny i bezinwazyjny. Za pomocą tego zabiegu można uzyskać na skórze tak zwane „glass skin” czyli z angielskiego “szklana skóra”. Stwierdzeniem tym określamy  skórę  odżywioną, lśniącą,  jędrną i pełna blasku. Zabieg z wykorzystaniem wodoru daje takie właśnie efekty.

Dla kogo polecany jest zabieg wodorowego oczyszczania twarzy w Krakowie?

 

Z zabiegu mogą skorzystać osoby które mają:

  • cerę zmęczoną, pozbawioną blasku 
  • skórę trądzikową która wymaga oczyszczenia oraz złagodzenia stanów zapalnych 
  • dla cery naczynkowej wówczas zabieg ten wygładzi jak również rozjaśni i oczyści twarz 
  • twarz  z oznakami starzenia wówczas redukuje niewielkie zmarszczki i sprawi że skóra będzie wyglądała świeżej.

 

Zabieg ten można łączyć z innymi zabiegami efekty są widoczne niemalże od razu. Istnieją pewne przeciwwskazania do wykonywania tego typu zabiegów są to na przykład nowotwory, niektóre choroby skóry, ale również ciąża oraz karmienie piersią. Warto zainteresować się zabiegiem wodorowego oczyszczania skóry który szybki i łagodny ale skuteczny w działaniu.