Markowy sprzęt narciarski kosztuje fortunę. Nie trzeba jednak wydawać sporej sumy, aby wygodnie i bezpiecznie szusować po śniegu.

Nie tylko narty, wiązania i buty – do jazdy potrzebne jest także dodatkowe wyposażenie. Wśród niego duże znaczenie mają gogle narciarskie, które chronią wzrok i poprawiają komfort widzenia. Jak wybrać najlepsze tanie gogle narciarskie męskie albo damskie? Sprawdź najważniejsze parametry, na które należy zwrócić uwagę, aby wybrać sprzęt odpowiadający swoim potrzebom – bez przepłacania.

 

Dlaczego warto kupić gogle na narty?

Bardzo częstym pytaniem, jakie pojawia się wśród oszczędnych narciarzy, jest – czy gogle narciarskie w ogóle są potrzebne? Nie warto rezygnować z ich zakupu, ponieważ tak naprawdę pełnią one kilka bardzo ważnych funkcji.

 

Korzyści stosowania gogli narciarskich:

  • poprawiają komfort widzenia
  • zwiększają bezpieczeństwo jazdy na nartach
  • zabezpieczają oczy przed śniegiem
  • chronią przed promieniowaniem UV słońca
  • mogą poprawiać parametry wzroku w różnych warunkach oświetleniowych

 

Co więcej, bez problemu można kupić także tanie gogle narciarskie męskie oraz damskie, z którymi można komfortowo i bezpiecznie jeździć na nartach czy snowboardzie. Zatem, co wybrać?

 

Dobre gogle na narty – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybierając odpowiednie gogle narciarskie, należy zwrócić uwagę na ich konstrukcję i materiały, aby były dopasowane i wytrzymałe, a dzięki temu zapewniały pełną wygodę i ochronę dla wzroku.

 

Najlepiej poszukiwać gogli o konstrukcji z zaokrągloną szybką, czyli z tak zwanymi soczewkami sferycznymi – dzięki temu zapewniają one optymalną poprawność widzenia bez zniekształceń i w szerokim kącie.

 

Także warto przyjrzeć się materiałowi szybki – obecnie nawet tanie gogle narciarskie męskie i męskie mają szybki wykonane z poliwęglanu, który jest bardziej wytrzymały od zwykłego plastiku. Dobre szybki powinny być wyposażone w filtr UV 400, aby chronić oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Dodatkowym plusem będzie obecność specjalnych powłok, które poprawiają właściwości gogli, na przykład systemu anti-fog, który zapobiega zaparowywaniu szybek czy systemu anti-scratch, który chroni przed zarysowaniem.

 

Można kupić również w promocyjnych cenach tanie gogle narciarskie męskie i damskie wyposażone w filtr polaryzacyjny, który poprawia ostrość widzenia w pogorszonych warunkach oświetleniowych.

 

Gdy chodzi o kolorystykę szybki, im jest ona jaśniejsza, tym gogle lepiej radzą sobie z ciemniejszych warunkach oświetleniowych. Jako uniwersalne uznaje się gogle o szybkach szarawych, pomarańczowych, żółtych. Można też kupić tanie gogle narciarskie męskie oraz damskie wyposażone w wymienne szybki, które dopasowuje się do warunków panujących na stoku.

 

Gdzie upić tanie gogle narciarskie?

Obecnie tanie gogle narciarskie męskie i dla kobiet można kupić w wielu sklepach. Są one dostępne także w sklepach internetowych, gdzie na kupujących czeka nie tylko szeroki asortyment, ale również wiele promocji. Zakupione gogle będą doręczone nawet na następny dzień pod adres klienta.