Wiele osób coraz chętniej korzysta z oferty depilacji laserowej. Jest ona wygodniejsza, a przede wszystkim o wiele bardziej skuteczna niż metody domowe.

Dlaczego warto skorzystać z zabiegu depilacji laserowej?

Depilacja zwykłą maszynką lub woskiem nie dają pełnej skuteczności. Oprócz tego, te domowe metody mogą skutkować wrastaniem włosków lub nieprzyjemnymi podrażnieniami. Właśnie dlatego, warto udać się na zabieg depilacji laserowej. Depilacja laserowa kraków oferuje wykonanie zabiegu z użyciem najnowszej generacji lasera. Zabieg ten pozwala na komfortowe oraz szybkie usunięcie owłosienia na długi czas. Co za tym idzie, efektem gładkich nóg czy pach można cieszyć się na dłużej.

Nowoczesny laser

Gabinet medycyny estetycznej wyposażony jest w specjalny laser najnowszej generacji. Dzięki niemu, możliwe jest przeprowadzenie zabiegu depilacji laserowej. Cała procedura jest szybka i przede wszystkim skuteczna. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnego lasera, możliwe jest usunięcie zbędnego owłosienia na stałe. Specjalistyczne urządzenie spełnia wszelkie normy i standardy europejskie, a jego wykorzystanie jest w pełni bezpieczne dla pacjenta. Już teraz warto zapoznać się z ofertą zabiegów depilacji laserowej kraków.

Regularne zabiegi

Należy pamiętać, że usuwanie włosów jest procesem stopniowym. Aby zabieg był w pełni skuteczny, należy go regularnie powtarzać. Odpowiednie rezultaty można uzyskać wykonując minimum cztery zabiegi. Powtarza się je w odstępach od 4 do 12 tygodni.

Jakie części ciała można poddać zabiegowi?

Wiele osób zainteresowanych depilacją laserową, zastanawia się jakie części ciała można poddać zabiegowi. Specjalny laser diodowy pozwala na usunięcie zbędnego owłosienia z takich części ciała jak klatka piersiowa, okolice bikini, nogi, pachy, szyja czy uda. W ofercie gabinetu przedstawiony jest dokładny cennik, dotyczący poszczególnych części ciała.

Odpowiednie przygotowanie do zabiegu

Warto pamiętać, że aby zabieg był w pełni skuteczny, należy odpowiednio przygotować swoją skórę i przestrzegać paru ważnych zasad. Przede wszystkim, skóra nie może być ani sucha ani podrażniona. Przed wykonaniem zabiegu należy ją odpowiednio nawilżać. Przydają się do tego specjalne balsamy oraz kremy nawilżające. Oprócz tego, zalecane jest picie dwóch litrów wody dziennie. Kolejną kluczową zasadą jest zakaz wyrywania włosków pęsetą, woskiem oraz maszynką do golenia 4-8 tygodni przed zabiegiem. Oprócz tego, należy zaprzestać stosowania peelingów chemicznych około 1-2 tygodni przed planowanym zabiegiem. Nie są to jednak jedyne wymagania, których powinna przestrzegać każda osoba zainteresowana wykonaniem zabiegu. Przynajmniej na 4-6 tygodni przed zabiegiem nie powinno opalać się skóry. Stosowanie samoopalaczy lub opalanie skóry na słońcu to jedno z przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Właściwe przygotowanie skóry do depilacji laserowej jest niezbędnym procesem. Pozwala uniknąć ewentualnych przeciwwskazań oraz daje gwarancję skutecznego efektu zabiegu.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Zanim pacjent podejmie decyzję o wykonaniu zabiegu depilacji laserowej, powinien dokładnie prześledzić listę wszelkich przeciwwskazań. Depilacji laserowej nie powinno wykonywać się kobietom w ciąży oraz w okresie karmienia. Przeciwwskazaniem może również być choroba nowotworowa, aktywne infekcje skóry czy zmiany wirusowe. Aby depilacja była bezpieczna należy dokładnie przeanalizować wszystkie przeciwwskazania. Wówczas depilacja laserowa kraków może zapewnić swoim pacjentom komfort, a także w pełni bezpieczny i skuteczny zabieg.