Zabiegi chirurgii plastycznej dotyczące piersi są bardzo często prowadzone i wybierają je obecnie kobiety nie tylko w młodszym wieku. Co warto wiedzieć na temat najczęściej prowadzonych zabiegów powiększania, pomniejszania oraz plastyki piersi? Sprawdź najważniejsze informacje!

Powiększanie piersi – z użyciem implantów oraz przez przeszczep tłuszczu

Zdecydowanie najczęściej prowadzonym zabiegiem w klinikach chirurgii plastycznej jest powiększanie biustu. W tym przypadku pacjentki decydują się na powiększenie piersi w różnym zakresie, na przykład może być ono niewielkie, ale również bardzo widoczne.

Obecnie powiększenie piersi prowadzone jest z wykorzystaniem dwóch metod – implantów i przeszczepu tłuszczu. Co warto o nich wiedzieć?

Powiększenie piersi implantami

To nadal najpopularniejszy typ zabiegu, który pozwala przede wszystkim na nadanie piersiom dowolnego rozmiaru i kształtu na stałe. Stosuje się wtedy implanty piersi w różnych wariantach, między innymi popularne teraz implanty przypominające kroplę, które powodują, że biust ma naturalny wygląd.

Taki zabieg jest inwazyjny, ponieważ wymaga wykonania nacięć w tkankach piersi i umieszczenia wewnątrz nich implantów. Wobec tego należy wtedy przygotować się na tę procedurę pod kątem medycznym i pamiętać o odpowiedniej rekonwalescencji. Takie powiększenie piersi ma też więcej przeciwwskazań od zabiegu z użyciem własnego tłuszczu.

Powiększenie piersi własnym tłuszczem

Drugim typem zabiegu pozwalającego na powiększenie piersi jest przeszczep tłuszczu. Polega on na pobraniu tkanki tłuszczowej z jednego obszaru ciała, na przykład z uda albo pośladków, a następnie na przeniesieniu go w inny obszar, w tym przypadku w piersi.

Taki zabieg nie daje aż tak spektakularnych wyników jak powiększenie piersi z użyciem implantów, jednak nie wymaga on inwazyjnych cięć. Pozwala on również na uzyskanie trwałych efektów, chociaż mogą one osłabić się po dłuższym czasie.

Chcesz zdecydować się na powiększanie piersi w Krakowie? Znajdziesz tam oferty najlepszych gabinetów zajmujących się chirurgią plastyczną!

Pomniejszenie piersi – redukcja rozmiaru biustu

Gabinety zajmujące się chirurgią plastyczną mogą również zaoferować swoim klientkom zabieg polegający na pomniejszeniu piersi, czyli na zredukowaniu ich rozmiaru.

W tym przypadku wskazania to głównie za duży rozmiar biustu, który może być problematyczny, na przykład może przyczyniać się do skrzywień kręgosłupa, jego bólów, może utrudniać też codzienne funkcjonowanie, uprawianie sportów.

Dla kobiet z bardzo dużym biustem pomniejszenie go może być zatem szansą na nową jakość życia – wskazuje chirurg plastyczny Raczkowska. Zabieg ten polega wtedy na usunięciu nadmiaru tkanki z biustu. Również może być on połączony z jego plastyką, na przykład wtedy, gdy biust był obwisły.

Plastyka piersi – podniesienie i wyrównanie biustu

W klinikach zajmujących się prowadzeniem zabiegów chirurgii plastycznej biustu można również skorzystać z plastyki piersi. Termin ten odnosi się do różnych rodzajów zabiegów, które mają na celu nadanie piersiom atrakcyjnego wyglądu.

W ramach plastyki piersi można wykonać ich podniesienie, gdy są one opadające. Wówczas można wykonać zabieg bez stosowania implantów czy pomniejszania biustu.

Również można zdecydować się na operację polegającą na wyrównaniu biustu w przypadku jego znacznej asymetrii.

Więcej informacji związanych z zabiegami chirurgii plastycznej biustu można już teraz znaleźć na stronach internetowych klinik, gdzie dostępne są również galerie przed i po oraz cenniki procedur.